Winrar sağ tık dil hatası ve farklı dil hatalarının çözümü

yazar:

kategori:

Arkadaşlar WinRAR genel dil ve sağ tık dil problemi kendi başıma gelen bir olaydır. Bu konu ile ilgili pek fazla kaynak bulamadığım için sizlere kaynak niteliğinde durumu anlatmak ve sorununuza çözüm olmak istiyorum.

WinRAR Dil Sorunu Neden Olur ?

Genellikle sorunun oluş yolu güncelleme geldiğinde veya driver güncelleme gibi programlar kullandığınızda olur. Örneğin Ben ” Kaspersky Secure ” programında WinRAR’ı güncelle dedikten sonra bunu yaşadım. Manuel yapanlar pek fazla sorun yaşamazlar. Otomatik işlemlerde program dil senkronizasyonu hatalı olabiliyor.

Bu WinRAR Sorun Çözümü Kimlere Yararı Olur ?

– WinRAR yani arşivleme uygulamasına girildiğinde tamamen farklı dil olanlar. Örneğin WinRAR ben de tamamen Arapçaya döndü.

– WinRAR uygulama için Türkçe veya istenilen dil olup. Arşiv çıkarma veya arşivleme yapmak isteyip de sağ tıka bastığında programın içinden farklı dil olanlar. Örneğin ben de dilin Arapça olduğunu söylemiştim. Programı Türkçe yaptıktan sonra arşiv çıkarmak için sağa tıkladığımda yine Arapça çıkıyordu.

WinRAR DİL SORUNU ADIM 1 ;

Winrar uygulamasını tamamen bilgisayardan kaldırmamız gerekiyor çünkü Winrar kendi içerisinde dil değiştirme seçeneği sunmuyor.

Başlat – > Denetim Masası -> Program Ekle/Kaldır veya kullandığınız herhangi Uninstall programlarını kullanarak WinRAR uygulamasını kaldırıyoruz. ( Bulamayanlar ve içeriği zenginleştirmek için görsel ekliyorum.)

WinRAR DİL SORUNU ADIM 2 ;

  1. Adımdan yani WinRAR’ı kaldırdıktan sonra arta kalan her şeyi silmemiz gerekiyor. Bunun için genellikle Bilgisayarım -> Yerel Disk C -> Programlar -> WinRAR klasörüne gidiyoruz ve bunu tamamen siliyoruz.( Veya daha önce kurduğunuz yere giderek oradaki WinRAR klasörünü siliyoruz.)

WinRAR DİL SORUNU ADIM 3 ;

  Şimdi sıra geldi tekrar güncel ve Türkçe sürümünü yüklemeye. Sizlere 2 adet link vereceğim. Bunlardan birisi Google diğer ikincisi WinRAR’ın kendi orjinal sitesi lakin sizlere önerim ise Google amcayı kullanarak oradan Tamindir ve Gezginler gibi bilindik sitelerden indirmeniz.

WinRAR(Kendi Sitesi) ; >Buraya< tıkla.

LİNK : https://hasanaytac.com.tr/2020/10/guncel-turkce-winrar-nasil-indirilir-ve-nasil-kurulur.html 


Yorumlar

“Winrar sağ tık dil hatası ve farklı dil hatalarının çözümü” için 2 yanıt

  1. Adsız avatarı
    Adsız

    Winrarla bagli her seyi silin %AppData% deki her seyide silin duzeldi.

  2. Değerli yorumunuz için teşekkürler. Bu adımı biraz daha detay vererek anlatabilir misiniz ? İnsanlara yardımcı olabilmek adına içeriğe eklemek isterim.

    – Eğer yanlış anlamadıysam winrar silme işlemi yapmadan doğrudan verileri sildiniz de program düzeliyor ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir