Soru ve Cevap Köşesi

AdSense hesabınıza …
 
Bildirimler
Tümünü temizle

AdSense hesabınıza reklam sunma sınırı uygulandı Hkk

2 Gönderiler
2 Üyeler
0 Reactions
199 Görüntüleme
Gönderiler: 1
Konu başlatıcı
(@persist)
Üye
Katılım : 10 ay önce

Merhaba, 

 

sitemde 1 haftadır gelir artışı oldu adsenseten trafik de çoğaldı. Trafiğin kaynağı sosyal medya sayfam (facebook) bu süreçte nasıl hareket etmem gerekir?

 

Teşekkürler.

1 Yanıt
Gönderiler: 1
Admin
(@hasanaytac)
Üye
Katılım : 1 yıl önce

Merhabalar, 

Ziyaretçi artışınızın organik değil direct(doğrudan) arttırdığını ifade ediyorsunuz. Sosyal medyadan gelen yoğun trafikler tehlikeli olabilir. Çok fazla istimara maruz kalabilirsiniz. Örneğin reklam botları ve kötü niyetli kişiler sitenizi ziyaret edebilir. Bunun takibi için Google analitik araçlarını kullanın. İlk olarak trafiğin kaynağını incelemeliyiz. 

Bu biraz zor bir işlem olabilir ama araştırarak öğrenebilirsiniz :

  1. Bağlantı eklendiğiniz bir platforma takip edilebilir link ekleyin. Böylelikle trafikleri inceleyebilir ve zarar adresi engelleyebilirsiniz. En önemlisi Google’a itiraz gerektiğinde elinizde belge olur.
  2.  Google analitik sosyal medya yapılandırmasını yapınız. Bunu çok fazla insan yapmaz ama Google Analitik sayesinde ziyaretçilerin hangi reften(adresten) geldiğini ayırt edebilirsiniz. Sinyal alınan adresler doğru adreslerse problem çıkma ihtimali düşüktür ama sinyal alamadığınız ziyaretçi sayısı fazla ise takip etmeniz gerekir.

Ne yapabilirsiniz?

Öneriler : Eğer tıklamaya yönelik veya doğrudan bilgi vermeksizin sitenize ziyaretçi çekmeye çalışıyorsanız bu durumu bırakmanızı öneririm. Bunu yapmıyor normal akışta iseniz yaptığınız işlemlere devam edebilirsiniz. Reklam kısıtlamaları hakkında Google henüz bir süre belirlemedi. İlk ay en önemli zamandır. Bu sebeple sitenize (telaşla) çok fazla değişiklik yapmadan içerik üretmeye devam edin. Her gün politika merkezini ve reklam kısıtlanma durumunuzu kontrol edin. Sitenize reklam kısıtlamalarına uygunsuz olarak düşündüğünüz içeriği ilk olarak kaldırın ve ardından  Google Search Console yardımıyla URL’yi Googleden silin.

Gelişmelerden lütfen haberdar edin.

Cevap