Hazır banka atm kodlama örneği

yazar:

kategori:

      Arkadaşlar merhaba ben de eğitim hayatıma devam ediyorum. Üniversite de hocamız aktif olarak her hafta bize ödev kitlemektedir. Bu ödevler şuan için JAVA dili ile yazılmaktadır. Yazdığım bu kodları silmek yerine buraya koyayım da insanlara yardımı olur.

Not : Arkadaşlar elbet bundan daha iyisi vardır. Ben de bu ödevi yaparken hazırını aradım ama hepsi çok basit mantık kurarak veya if-else-else if yapısını kullanmışlar. Ben de daha iyisini kendim yazdım. Buyurun kodlar.

Not 2 ; Hocamız bu ödevi verirken şu şekilde soruyu soruyor ;

   Java için istenen program : Bir kişi, ATM cihazından para çekmek istiyor. Cihazda sadece 10, 20, 50 ve 100 TL’ lik  kağıt paralar bulunmaktadır. Büyük değerli banknotların sayısı maksimum olacak şekilde, çekilecek paranın kaç tane 100, 50, 20 ve 10 liralık banknottan oluşacağını bulan programı yazınız. (JOptionPane Kullanınız isteyen kullansın.)

Not : Arkadaşlar sorularınız veya anlamadığınız alan varsa yorum yapmayı unutmayın.
Not 2: Arkadaşlar son kodlarda birleşik olmuş. Halbuki editörde ben de ayrı gözüküyor. Ama bu programa ihtiyaç duyanlar konuya hakim. ; den sonra programda alta geçirin yeter. Yazmaktan kolaydır.(Sadece Enter veya Shift+Enter)


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir